DÜNYA HASTANESİNİN SUNMUŞ OLDUĞU KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ SAYESİNDE İNSANLAR ARTIK BATIDAN DOĞUYA GELİYOR.

Yakın zamanda Batmanda ilk olarak Doç. Beyin Cerrahi Ekibi ile hizmetine güç katan Dünya Hastanesi hızla başarısını arttırıyor.

Yurt dışı hastalarının yanı sıra artık Batıdan Batmana insanlar sağlık hizmeti almak için geliyor. Son 1 hafta içerisinde Ankara- Trabzon ve İzmir’ den beyin cerrahi ünitemize gelerek ameliyat olan hastalar duyanlara şaşkınlık yarattı.

55 yaşında olan Nurhan BAŞARAN Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.M.Bülent ÖNAL için Dünya Hastanesini tercih ettiğini İzmir’de ameliyat için Batmana gidiyorum dediğinde herkesin şaşırdığını belirtti.

Nurhan Hanım Dünya Hastanesinin sağlık hizmetinde mesleğini en iyi şekilde icra eden Doç.Dr. M.Bülent ÖNAL gibi işinde profesyonel olan hekimlerin hizmet verdiği bir hastane için İzmir’den geldiğini geldiği içinde pişman olmadığını, sağlığına kısa sürede kavuştuğunu Hastalığı için Batmana geldiğini Batmanın hiç basında yer aldığı gibi olmadığını Dünya Hastanesi Hekimlerinin ve çalışanlarının ilgi alakalarından ve mesleklerinde olan başarılarından özelliklede Beyin ve Sinir Cerrahı Uzmanı Doç.Dr.M.Bülent ÖNAL’a kendisini tekrardan sağlığına kavuşturduğu için teşekkürlerini iletti.
71 yaşında olan Gülten AKÇAY ise Ankara’dan ameliyat için Özel Batman Dünya Hastanesini tercih ettiğini çokta memnun kaldığını eskiden herkesin hastalığı için Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlere gitmek zorunda kaldıklarını şimdi ise Doç.Dr.M.Bülent ÖNAL gibi mesleğini dört dörtlük yerine getiren hekimi Batman Dünya Hastanesinde hizmet vermesini sağladıkları için Dünya Hastanesi yönetimine teşekkürlerini iletti. Doğu Bölgesinde böyle hekimler tarafından tedavi edilen hastaların şanslı olduklarını eski sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirtti.

Gülten AKÇAY Lomber stabilizasyon (Bel Kayması) ameliyatı oldum. Ertesi gün yürümeye başladım. Doç.Dr.Bülent ÖNAL ameliyatımın başarılı geçtiğini şuanda ihtiyaçlarımı rahatlıkla karşılayabileceğimi 10 gün sonra ise normal sosyal aktivitelerimi rahatlıkla yapabileceğimi belirtti.

Doc. Dr. M. Bulent Onal ise sorular üzerine soyle konuştu:
Daha önce de çok severek çalıştığım Batman ilinde gerçekleşmesini istediğim birkaç hedefim vardı. Doçentlik sonrasında bu hedeflerimden birini başarmış oldum. Ekip arkadaşım Doç. Dr. Erdinç Civelek ile şehirde çalışan ilk beyin cerrahisi doçentleri olduk. Dünya hastanesinin başarılı yönetimi sayesinde hastanemiz tüm Türkiye içerisinde en çok yurtdışı hastasına bakan hastanelerden biri haline gelmiş ki bu diğer bir hedefimdi. 2011 yılında yine Dünya hastanesinde çalışırken Diyarbakır ya da Antep” ten ameliyat hastalarım geldiğinde çevremdeki dostlarım bunu sevinçle karşılıyor ve artik bize batıdan hasta geliyor diyorlardı. Benim ise en büyük hedefim Türkiye’ nin en büyük şehirlerinden, her ay onlarca hastanın Batman’ i tercih etmesi ve doğu- bati arasındaki sağlık turizminin tam tersine dönmesiydi. Özellikle İzmir, Ankara ve İstanbul’ da büyük paralar harcayarak ameliyat olmaya giden, kalacak yer sorunundan tutun, ameliyat sonrası her şey yolunda gitse bile kontrollere çok uzak bir merkeze gitmek zorunda olan Batman’ li hastalar beni hep çok uzuyordu. Bu döngüyü büyük oranda kırdığımıza inanıyorum.

Batman çok güzel bir şehir. Batıdaki algının aksine, oldukça modern ve yaşanabilir bir yer. Daha önce Eskişehir, İstanbul ve Ankara’ da takip ettiğimiz hastalar artık kontrollerinde Batman’ i tercih etmeye başladılar ki bu oldukça gurur verici bir gelişmedir. Gelen hastalarım Batman’ i çok beğendiklerini ve kafalarındaki algının çok farklı olduğunu, çok şaşırdıklarını belirtiyorlar. Yasadıkları yerlere döndüklerinde burayı çevrelerine tanıtacaklar ve daha birçok kişinin de yolu Batman’ a düşecek.
Batıdaki büyük hastanelere oranla oldukça ucuz ama kaliteli tedavi hizmeti sunan Batman Dünya Hastanesi yakın gelecekte Batman’ in tanınmasında da önemli bir hizmet verecektir.
Beyin Cerrahisi bolumu olarak biz her turlu beyin tümörü, beyinsel anomaliler ve bel- boyun fıtıkları ve omurilik tümörleri üzerine gelişmiş, modern alet ve özellikli personelimiz ile kaliteli bir hizmet veriyoruz. Çalıştığımız batıdaki marka tabir edilen hastaneler ile yarışacak kapasitedeyiz. Bundan sonra da büyük illerden hasta çekmeye devam edeceğiz.

Eskişehir Web Tasarım