ALGOLOJİ AĞRI TEDAVİSİ

Ameliyat sonrası ameliyat alanında yapışıklık gelişmesı durumunda ya da uzun süreli bel ağrısı çeken ve dönem dönem fizik tedavi ve diğer konservatif tedaviler alan ancak bu tedavilerden yanıt alamamış hastalarda uygulanan ağrı tedavilerinden bir tanesidir.

Epiduroskopi işlemi ameliyathanede lokal + sedasyon anestezisi altında yapılır. Işlem yaklaşık 10 dakika sürer. Kuyruk sokumu bölgesindeki açıklıktan ince bir kamera sistemi içeren kanüllü fiberoptik kateter vasıtasıyla omurilik kanalı içerisine girilerek lomber bölgedeki granülasyon denilen vücudun iyileşme dokusu içerisindeki yapışıklıklar lazer yada mekanik hareketler marifetiyle açılır ve mesafeye ilaç uygulaması yapılabilir. Hedef hastaların ağrısını 8 ay- 1 yıl arasında azaltmak yada kesmektir. Bu dönem zarfında ağrısı geçen hastanın egzersizlerle bel kaslarını kuvvetlendirmesine olanak ta sağlanabilecektir.

Işlem C- kollu olarak adlandırılan skopi yani röntgen ile başlatılır, girişim sonrasında ise kamera vasıtası ile tedavi edilecek alana ulaşılır ve işlem tamamlanır. Girişim yerine tek bir dikiş atılır. Hastanin taburculuğu aynı gün yapılir. 1 hafta istirahat sonrasi dikiş alınarak normal yaşama dönmesi sağlanır.


ALGOLOJİ AĞRI TEDAVİSİ VİDEOLARI

Eskişehir Web Tasarım