ÖZGEÇMİŞ

1976 yılında Istanbul' da doğdum. Ilkokulu Ankara Çankaya'da bulunan Şehit Teğmen Kalmaz Ilkokulu'nda tamamladıktan sonra Anadolu Lisesi sınavında başarılı olarak Ankara Gazi Anadolu Lisesi'ni kazandım. 1994 yılında Gazi Universitesi Tıp Fakültesini kazanarak 2001 yılında tababet diplomamı aldım.

2002 yılında başladığım Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü'nden 2008 yılında uzmanlığımı alarak sevdiğim mesleğimi icra etme hakkı kazandım. Vatani görevimi Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yaptığım dönemde aynı zamanda yarı zamanlı olarak Ankara Medicana International Hastanesi'nde hizmet verdim. Bu dönemde Çin'de yapılan Dünya Vasospazm Kongresinde 5 adet sözel sunum yapmak suretiyle, GATA Hastanesini en iyi şekilde temsil ettim.

2009 yılında Devlet Hizmeti kurası sonrası 500 gün Siirt Devlet Hastanesi'nde görev yaptım. Ayda ortalama 60 adet cerrahi işlem yaptığım bu dönem, cerrahi tecrübemin gelişmesinde önemli parametrelerden birini oluşturmaktadır. Bu dönemde yaptığım ilginç ameliyatlar yurt dışı orijinli SCI (Science citation index) dergilerde olgu sunumları olarak yayınlanmıştır. 2011 yılında 6 yıllık Hacettepe üniversitesi beyin cerrahisi eğitimim boyunca gece- gündüz tüm boş zamanlarımı mikrocerrahi laboratuvarında geçirerek ürettiğim kitabım Hacettepe Üniversitesi yayınları tarafından basıldı (Mikronöroşirürjide Laboratuvardan Pratiğe). Kitabın tüm safhalarında emeği geçen değerli hocalarım, Türk beyin cerrahisinin duayenlerinden Prof. Dr. Tuncalp Özgen ve Prof. Dr. Ibrahim Ziyal ile beraber çıkardığımız eser aynı zamanda beyin cerrahisi doktorları tarafından yazılan laboratuvar deneyi tabanlı ilk ve tek mikrocerrahi kitabı olma özelliğini taşımaktadır.

2011 ve 2012 yılları arasında Özel Batman Dünya Hastanesin'nde çalıştım. Bu dönem zarfında Avrupa'da birçok ülkede ve Amerika'da çok sayıda beyin cerrahisi eğitimlerine ve kongrelerine katıldım. 2012 yılında Eskişehir'e taşinarak Eskişehir Acıbadem Hastanesinde çalışmaya başladım. 2 yıl çalıştığım Acıbadem Hastanesi'nde Üniversite Yardımcı Doçentlik kadrosuna getirilmeye hak kazandım.

2013 ekim ayında zorlu bir çalışma periyodu sonrasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde girdiğim doçentlik sınavında başarılı olarak Doçent Doktor akademik ünvanını kullanmaya hak kazandım.

2014 Nisan ayında Acıbadem Hastanesi ve Üniversitesindeki görevlerimden istifa ederek Batman'a taşındım ve Özel Batman Dünya Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahi Departmanı kurulmasina katkıda bulunmak amacı ile tekrar çalışmaya başladım. 2016 Ocak ayında görevimi tamamlayarak tekrar Eskisehir'e taşındım.

 

2017 Ağustos ayında, 4 ay süre ile Almanya Hannover kentinde bulunan Hannover INI hastanesinde, dünyaca ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Madjid Samii nin yanında 4 ay süre ile cerrahi fellowship yaptım. Ameliyathanede ameliyatlara katıldım ve Prof. Samii ile ameliyatlara girdim.

 

2018 Ocak- Mart arasında 8 hafta Almanya- Frankfurtta dünyaca ünlü bir omurga cerrahisi merkezi olan BGU Unfallklinik te AOSpine Fellow olarak burslu olarak çalıştım ve özellikli omurga cerrahisi ameliyatlarını başarı ile gerçekleştirdim. Prof. Dr. Frank Kandzirova ile çalışma fırsatı buldum.

 

2018 Mart ortasından bu yana tekrar hastanem Eskişehir Acıbadem Hastanesine döndüm ve hastalarıma hizmet vermekteyim.

2018 21 Aralıkta Acıbadem üniversitesinden Profesörlük kadromu aldım. 

2021 de Üniversite ve Acıbadem hastanesinden ayrılarak özel muayenehanemi 2021 mart ayında açtım. Halen Eskişehir özel Gürlife Hastanesinde Yarı zamanlı çalışmaktayım ve muayenehanemde hasta görmekteyim. Hastalarıma muayenehanemde egzersiz programları veriyorum. Özellikle skolyoz egzersizleri ve skolyoz hasta takibi yapıyorum. Eskişehir Acıbadem Hastanesi ve Özel Gürlife Hastanesinde ameliyatlarımı yapmaktayım.

 

Eşim Gökçe Önal halen Osman Gazi Üniversitesinde Mimarlık bölümünde Doçent doktor olarak çalışmakta olup, bir kızımız ve bir oğlumuz bulunmaktadır.


Son Güncellenme Tarihi: 21.06.2024 03:16:21
Eskişehir Web Tasarım